از ما بپرسید

  سوالات شما
  _

  آیا شما سوالی دارید؟

  مجموعه از پرسش و پاسخ هایی كه حاصل سالها تجربه و تحقیق در حوزه ثبت شركت در كشور آلمان است در اينجا ثبت شده است . اميدواريم كه اين مرجع بتواند قسمتي از سوالات عمومي شما را برطرف سازد در صورتيكه جواب سوال هاي خود را در اين قسمت پيدا نكرديد مي توانيد با استفاده از سرويس مشاوره ما پاسخ سوالاتتان را با توجه به شرايط خاص خودتان دريافت كنيد .

  سوالات متداول

  چرا مشاوره ما رایگان نیست؟
  اطلاعات اولیه زیادی به رایگان در وبسایت ما و سایر وبسایت های ارائه دهنده خدمات مهاجرتی در اختیار شما قرار گرفته است. اگر این اطلاعات، پاسخگوی نیاز شما برای تصمیم گیری نیست، بدین معناست که شما نیاز به مشاوره اختصاصی دارند تا شرایط شخص شما و خانواده شما بررسی گردد. شما در مشاوره های رایگان به هیچ وجه اطلاعات با ارزشی دریافت نخواهید کرد. آنچه ما به شما عرضه خواهیم کرد حاصل تجارب با ارزشی است که ده ها هزار یورو در هزینه های شما صرفه جویی خواهد شد.
  مشاوره فنی بعد از ثبت شرکت تا دریافت اقامت دائم
  ما تمام سختی ها و مسائل قانونی ریز و درشت اخذ اقامت و مهتر از آن حفظ و تمدید اقامت را به موقع به شما خواهیم گفت .
  زمان لازم برای ثبت شرکت و اخذ اقامت چقدر است؟
  بستگی به ارائه وقت سفارت و زمان بررسی پرونده در اتاق بازرگانی و اتباع خارجی در آلمان، متفاوت خواهد بود اما عموما این پروسه بین 8 تا 12 ماه طول خواهد کشید.
  بعد از چه مدت امکان دریافت اقامت دائم وجود داد؟
  بعد از سه سال.
  جزئیات دریافت اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت چیست؟
  قانون تأسیس شرکت در آلمان به اتباع خارجی این امکان را می‌دهد که در این کشور کسب و کار راه اندازی و برای مدیریت آن، اقامت آلمان دریافت نمایند. یکی از روش‌های مرسوم راه اندازی کسب کار در آلمان، راه اندازی کسب و کار و ثبت تجارت می‌باشد.در صورت وجود منافع اقتصادی ملی یا منطقه ای، اجازه اقامت با ثبت شرکت به شهروندان خارج از اتحادیه اروپا می تواند داده شود.
  حداقل سرمایه گذاری در آلمان برای اقامت گرفتن از طریق ثبت شرکت چقدر است؟
  مبلغ دقیقی برای سرمایه گذاری جهت دریافت اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت در نظر گرفته نشده است (بین 1 تا 25 هزار یورو)، اما این به معنی عدم نیاز به سرمایه گذاری نیست. بلکه یعنی شما باید سرمایه لازم برای راه اندازی کسب و کار خود به علاوه مخارج یک سال آتی شرکت را داشته باشید.
  مخارج و هزینه ثبت شرکت در آلمان برای یک سال شامل چه مواردی است؟
  حقوق دوازده ماه خودتان به عنوان مدیر شرکت.
  هزینه اجاره یک سال دفتر
  حقوق یک سال کارمندان استخدام شده(در صورت نیاز).
  هزینه‌های حسابرسی و مالیات
  شاید در وهله اول این روش و روش دریافت اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری مشابه به نظر برسند، اما تفاوت اصلی این دو روش این است که در روش سرمایه گذاری شما به غیر از هزینه‌های اعلام شده در بند بالا، باید حداقل سرمایه در نظر گفته شده را نیز به آلمان منتقل نمایید.
  هزینه ثبت شرکت در آلمان چقدر است؟
  ابتدا مدارک شما ترجمه رسمی شده و به تایید سفارت آلمان می‌رسد. مدارک تایید شده به علاوه طرح توجیهی برای وکیل ثبت شرکت آلمان ارسال شده تاپس از تایید طرح توجیهی، در اداره ثبت شرکت‌ها در ایالت مورد نظر شما،شرکتی به نام شما ثبت گردد. پس از ثبت شرکت، حساب بانکی برای شرکت شما افتتاح می‌شود و پس از آن شما با مراجعه به سفارت ویزای سه ماهه دریافت خواهید کرد. سپس باید به آلمان بروید و مراحل اولیه طرح توجیهی را انجام دهید.
  آیا به اعضای خانواده نیز اقامت تعلق می‌گیرد؟
  بله، پس از انجام مراحل اولیه طرح توجیهی و راه اندازی کسب و کار، می‌توانید برای اعضای خانواده خود دعوتنامه ارسال نمایید. البته امکان اقدام همزمان برای نفر اصلی و خانواده در مواردی وجود دارد.
  منظور از عملکرد موفق شرکت برای تمدید اقامت چیست؟
  فعالیت اقتصادی تا حدود زیادی طبق طرح ارائه شده پیش برود، برای سه سال آینده چشم اندازی قابل قبول داشته باشد و از لحاظ مالی نتیجه‌ای قابل قبول داشته و تمامی پرداخت‌های قانونی از جمله بیمه، مالیات و… به موقع پرداخت شده باشند.
  آیا الزامی به استخدام نیروی کار در شرکت تاسیس شده وجود دارد؟
  خیر.

  سایر سوالات

  مزایای تاسیس شرکت در آلمان و اخذ اقامت اروپا از این طریق چیست؟
  مدت زمان نسبتاٌ کوتاه انجام پروسهعدم نیاز به مدرک زبان (در صورت داشتن حداقل مدرک دانشگاهی لیسانس) امکان راه اندازی کسب و کار در یکی از پویاترین و امن ترین اقتصادهای جهان وضعیت عالی شرایط زندگی در آلمان عدم نیاز به حداقل سرمایه مشخص عدم الزام به استخدام کارمند امکان ثبت به صورت غیر حضوری، در سفارت آلمان داشتن حقوقی مشابه با اتباع اتحادیه اروپاامکانزندگی در آلمان به همراه اعضای خانواده امکان زندگی در کل کشورهای شنگن فروش کالاها و خدمات تحت حمایت ثبت یک برند در آلمان امکان واردات تجهیزات فنی و سایر امکان دریافت اجازه اقامت و تابعیت آلمان برای سهامداران و اعضای خانواده آنها تجارت و افتتاح دفاتر تابعه در سراسر اتحادیه اروپا امکان درخواست کمک هزینه و اخذ وام از بانک های آلمان
  محدودیت‌های دریافت اقامت آلمان با ثبت تجارت کدامند؟
  هزینه مهاجرت به آلمان و دریافت اقامت از این طریق نسبتا بالا می‌باشد نیاز به مدارک مربوط به فعالیت اقتصادی در کشور مبدا هزینه تمدید و مالیات سالیانه این روش قابل توجه است الزام به احراز دارایی و یا حقوق بازنشستگی کافی برای پشتوانه زندگی در آلمان برای متقاضیانی که بالای 45 سال سن داشته باشند الزامی بودن ارائه مدرک زبان آلمانی برای متقاضیانی که حداقل مدرک دانشگاهی لیسانس نداشته باشند الزامی بودن ارائه مدرک زبان آلمانی A1 (سطح Basic) برای همسر و فرزندان بالای 16 سال
  مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در آلمان کدامند؟
  مدارک شناسایی متقاضی مدارک شرکت فعال در ایران با سابقه فعالیت معتبر و مرتبط (حداقل یک سال) مجوز فعالیت در آلمان (برای بعضی از مشاغل) اسناد مورد نیاز برای ثبت شرکت اطلاعات شخصی: نام، آدرس، محل تولد و غیره نام و شکل شرکت حقوقی و تجارت برنامه ریزی شده نام کلیه سهامداران و شرکا هنگام ثبت شرکت
  فرآیند اخذ اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت چقدر طول می‌کشد؟
  کل پروسه معمولاً بین 8 تا 12 ماه به طول می‌انجامد.
  قوانین و چگونگی تمدید اقامت آلمان با ثبت شرکت چیست؟
  پرداخت مالیات سالانه.احراز توان پرداخت حقوق و بیمه یک سال آینده به خودتان و هزینه‌های سالیانه شرکت سودآور بودن شرکت.
  آیا این نوع اقامت به دریافت پاسپورت (تابعیت) منجر می‌شود؟
  پس از یک دوره سه ساله در صورت موفقیت شرکت راه اندازی شده (طبق طرح توجیهی) اقامت موقت به اقامت دائم آلمان (اقامت دائم اروپا) تبدیل خواهد شد. پس از 6 تا 8 سال اقامت قانونی در آلمان، امکان درخواست شهروندی آلمان و دریافت پاسپورت آلمانی وجود دارد.
  قوانین برای دریافت اقامت دائم آلمان از طریق ثبت شرکت چیست؟
  اجازه اقامت موقت حداقل برای پنج سال تمدید شده باشد اثبات توانایی مالی برای تامین هزینه های زندگی در آلمان حداقل 60 ماه سهم اجباری یا داوطلبانه به طرح بازنشستگی قانونی آلمان پرداخت شده باشد. گواهی عدم سوء پیشینه ارائه مجوز کار (وضعیت شغلی یا خود اشتغالی) مدرک آشنایی با زبان آلمانی در سطح B2 اثبات دانش کافی از سیستم های حقوقی و اجتماعی و شیوه زندگی در آلمان.
  انواع شرکت در آلمان کدامند؟
  ثبت شرکت بازرگانیUGدر آلمان ثبت شرکت بازرگانی UG یا GmbH در آلمان را کجا باید ثبت کنم؟ برای شروع کار، ابتدا باید شرکت خود را در مراجع ذیربط ثبت کنید. این مراکز شامل این موارد هستند ثبت تجاری (ثبت نام Handelsregister) دفتر تجارت (Gewerbeamt) اداره مالیات (Finanzamt) اتاق صنعت و تجارت (IHK) یا اتاق صنایع دستی (HWK) (بسته به فعالیت تجاری) انجمن صنفی (Berufsgenossenschaft) آژانس کاریابی (Agentur für Arbeit) (اگر می خواهید کارمند استخدام کنید)
  هزینه های ثبت نام برای شرکت بازرگانی UG در آلمان چقدر است؟
  علاوه بر هزینه های دفتر اسناد رسمی، هزینه های ثبت مشاغل بین 20 تا 60 یورو و 150 یورو هزینه ثبت نام در Handelsregister خواهد بود.
  ثبت نام شرکت بازرگانی (UG) یا GmbH در آلمان چقدر زمان می‌برد؟
  سرعت ورود به سیستم ثبت نام (Handelsregister) تا حد زیادی به دادگاه ثبت مربوطه (Registergericht) بستگی دارد. دادگاه هایی که درخواست های بیشتری دارند، معمولاً چندین هفته برای پردازش ثبت نام شرکت بازرگانی GmbH یا UG در آلمان نیاز دارند .با این حال، اگر دادگاه محلی شما کار کمتری داشته باشد، ثبت نام نیز می تواند طی چند روز انجام شود.
  ثبت شرکت Mini GmbH در آلمان
  تاسیس شرکتی در آلمان یا انتقال مالکیت انحصاری به یک شرکت، به لطف اصلاحیه قانونی که در سال 2008 تصویب شد، ساده تر و ارزانتر شده است. با سرمایه تنها 1 یورو تا 25.000 یورو می توان یک شرکت mini-GmbH در آلمان به ثبت رساند. یک چهارم سود سالانه mini-GmbH باید به ذخایر سرمایه شرکت منتقل شود تا سرمایه اولیه شرکت به 25.000 یورو برسد. در آن زمان UG می تواند به یک GmbH منظم تبدیل شود شرکتmini-GmbH یک هیئت مدیره دارد و مشمول مالیات شرکت ها است. می تواند املاک و دارایی های خود را داشته باشد. توجه داشته باشید که نام این شرکت باید حاوی کلمه Unternehmergesellschaft (شرکت بازرگانی) یا مخفف UG باشد از نظر مالیاتی هیچ تفاوتی بین شرکت mini-GmbH و GmbH وجود ندارد. هر دو این شرکت ها باید در اداره مالیات محلی ثبت شوند. در نتیجه شماره مالیاتی به شرکت اختصاص داده می شود که باید در صورت نیاز در اظهارنامه مالیاتی و سایر فرم های مالیاتی از آن استفاده شود.
  مزایای تاسیس شرکت mini-GmbH در آلمان
  یکی از مزایای تاسیس شرکت mini-GmbH در آلمان این است که تاسیس آن نسبتاً بوروکراتیک و ارزان است. این قانون به جای یک پروتکل پیچیده که توسط یک وکیل تنظیم می شود، یک پروتکل استاندارد را در اختیار شما قرار می دهد که اطلاعات کمی را نیاز دارد. یک دفتر اسناد رسمی باید اصالت امضاهای موجود در پروتکل را تأیید کند. روش و وظایف ثبت شرکت GmbH در آلمان بسیار پیچیده تر و گران تر است شرکت هایی که تحت این پروتکل استاندارد تشکیل شده اند ممکن است فقط یک مدیر عامل داشته باشند و بیش از سه سهامدار نداشته باشند.
  شرایط ثبت برند در آلمان چیست؟
  برای ثبت برند در آلمان علاوه بر فرم درخواست تجویز شده که باید پر شود، اطلاعات زیر نیز درخواست می شود مدارک هویتی متقاضی مراجعه به نمایندگی علامت تجاری آلمان برای ثبت لیستی از کالاها یا خدماتی که تحت عنوان برند مذکور قرار هست عرضه شوند پرداخت هزینه ثبت برند در آلمان.
  اهمیت و نقش وکیل ثبت شرکت در آلمان چیست؟
  وکیل ثبت شرکت در آلمان به دنبال فرصت های تجاری جدید، خدمات مشاوره ای مختلفی را برای سرمایه گذاران داخلی و خارجی، ارائه می دهند. یکی از نقش های اصلی خدمات وکیل ثبت شرکت و خدمات مشاوره مشاوره بازرگانی این است که سرمایه گذاران بتوانند با روش های ادغام شرکت در آلمان آشنا شوند و خودشان را تطبیق دهند.
  وکیل ثبت شرکت در آلمان در چه زمینه هایی مشاوره می‌دهد؟
  قانون کار مشاوره حقوقی امور مالیاتی مشاور املاک قوانین بانکی مالکیت معنوی